Balkán 2013

8. října 2013 v 21:03 | a l m a |  Balkán




prádlo, prádlo, prádlo
nevím, jaký je den
zahrada rozvrkočena, já též
myšlenky ulétávají tam, do subtropů
skutečnost mne požírá , vzdoruji
ale jen několik dnů
už jsem zase z Lasty Vlasta
prolínání je dokončeno

Okusila jsem mnohé z Jeho nabídky. Období poznávání, nedozrálé i dozrálé léto, prolínání a sladký zpěv Balkánu. A nyní jsem plna Jeho obrázků tak, jako když v papírových krabicích od bot jsou uschovány neroztříděné fotografie, a přesto vím o každičké a ztráta jen jedné by mi citelně chyběla. Obrázkové prožívání letošního podzimu tentokrát vysálo svoji konkrétní podobu z historie této země, jejích jmen a legend.
Laskavé dny jako měkké čumáčky malých kočiček postupně ubývaly a nastalo období, kdy žádný z podzimních dnů již nebyl přeplněn vůněmi, vjemy a chvěním. Zjednodušené děje spěly s jistotou ke svému zapošití. A tak všechny uzlíky budou již brzy uzavřeny v podzimním usínání. Zářijové sluníčko ještě hřeje, bledé a rozpité na nevýrazné obloze. Také dozrálo, předalo sílu rostlinám a půdě a ta z něj připravila silný vývar vůní plodů a jakéhosi smutku, který snad ani není pravým teskněním, jen se nechceme odloučit od toho, čím jsme obklopeni, čím jsme obaleni ale musíme to vše ze sebe setřást a ponechat jako sílu pro budoucí rok.
Našedlá obloha, dlouhé stíny, poněkud drzý větřík, před nímž je lépe se zahalit a zapnout. Zapnout lopuchové knoflíky a jít...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama