Fotografie hmyz

Když je modelem Sekáč

22. října 2010 v 16:06 | a l m a
Tajné přání
V zálivu zůstala píseň.
Osaměla.
Zachycena o zrnko písku
čeká až ji naleznou

12


3

Pavoukovci (Arachnida)

20. října 2010 v 22:12 | a l m a
1

2

3

Harmonia axyridis

15. října 2010 v 22:48 | a l m a
Invazívní slunéčko?
Možná je to ale jinak !!!
1


2


3Prosba za správná rozhodnutí

     Na bílém sloupku zadního vchodu domu nehnutě sedí slunéčko. Jedno ze stovek na malém prostoru. Slunce se opírá do omítky a berušky opět odněkud vylézají a vyhřívají se ve zlatém poledni. Je to nepůvodní druh Harmonia axyridis.
Přemnožení, invaze a následný problém pro člověka. Problém, který si zavinil svým špatným rozhodnutím. Postoj člověka může být v takové situaci různý. Slunéčka se totiž stahují ve velkých počtech do domu a je třeba je nějak vyhnat. Ale lze je vyhánět s láskou, nezabíjet je. A to je rozdíl. Možná, příroda tímto způsobem prosí, abychom k ní byli vlídnější, šetrnější, laskavější. Avšak jak ovlivnit lidskou mysl, aby si povšimla takových proseb, které se zdají nicotné? Snad příkladem, snad silou myšlenky. Myšlenky prosící a znásobené setkáním lidí se společnou prosbou " o lásku pro Zemi".

Příroda úžasná

12. srpna 2010 v 9:43 | a l m a
        Když den byl již svraštělý, když nastoupila hodina, v níž veškeré otisky v čase se zastaví a poté tekou nazpátek, když nastala chvíle beztížné komunikace s přírodou, tehdy jsem ho uviděla. Neskutečně krásný, urostlý, exoticky nápadný - Argiope bruennichi.
Seděl ve své síti mezi oranžovými denivkami nevysoko nad zemí. Síť byla vystavěna v mírném sklonu směrem k zemi. Stabilimentum velmi zřetelně a velmi ozdobně vyvstával v dolní části sítě.
Kladu si otázku, jak to, že dosud se přesně neví, k čemu všemu slouží tento klikatý pásek. Domněnky nemusí odpovídat skutečnosti. Na první pohled lze vypozorovat, jak pavouk se stabilimentem pracuje. Takže ochrana ? Avšak další smysl této "ozdoby" může být rafinovaný.
Tento jedinec je samička a její krása v sobě skrývá i vražednou lásku ke svému partnerovi. Podobně jako např. kudlanka nábožná, svého o mnoho menšího partnera po páření vysaje.
Křižák páskovaný

Přástevník kostivalový - Euplagia quadripunctaria

5. srpna 2010 v 21:58 | a l m a
motýl


profil

profil

Při chuti

29. července 2010 v 21:48 | a l m a
Lodoicea Maldivica
http://picasaweb.google.com/Vlasta.Ratislavova/SetkaniZBlizka?feat=directlink

při chuti2

Klíště obecné- Ixodes ricinus

12. července 2010 v 11:19 | a l m a
       Obávané klíště a bezesporu právem je zblízka docela zajímavý jedinec . Jeho vývojový cyklus probíhá ve třech etapách a v každé z fází je nutná krevní potrava. Je až s podivem, jaké množství patogenů v sobě klíště obsahuje.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na snímku je zachycena kopulace malého samce a velké samičky.
Samečka od samičky lze rozeznat podle chitinového štítku, který u samečka překrývá celou záď, kdežto u samičky překrývá pouze asi 1/3 zadečku . Velikost samic se pohybuje od 3,5 do 4,5 mm (po nasátí až 1 cm i více), samečci měří pouhých 2,2 - 2,5 mm .Krev na hostiteli saje pouze samička. Samečkové nežijí paraziticky a živí se různými rostlinnými šťávami . Většinou je spatříme společně se samičkou, protože že ke kopulaci dochází pouze na hostiteli. Sameček slouží jen pro zachování rodu a jeho ústní ústrojí slouží k tomu, aby jím vpravil zvláštní schránku, naplněnou spermatem do pohlavního otvoru samice. Samička pak naklade vajíčka (jen jednou za celý svůj život) a po nakladení vajíček hyne.

klíště

Oči

2. července 2010 v 19:18 | a l m a
oči

Boj o život

23. června 2010 v 19:10 | a l m av1

Narození

21. června 2010 v 15:03 | a l m a
b1


b2


b3


b4
 
 

Reklama