PD

Vernisáž na zámku

15. října 2013 v 0:19 | a l m a

V pátek 11.10.2013 v 17 hodin byla vernisáží otevřena výstava prací šťáhlavské výtvarnice Mgr. Aleny Hankerové. Výstava byla umístěna do prostor zámku v obci Šťáhlavy, který byl mj. sídlem Černínů, později Waldštejnů.
Paní Alena zde představila svá díla z posledních 3 let. Podle jejích slov se jedná o niterné zážitky, nálady, reminiscence, návraty do minulosti. Návštěvníci si také mohli prohlédnout naskenované ilustrace autorky z kroniky obce znázorňující například pohledy na zámek z doby 80.let.
Setkání s paní Alenou Hankerovou bylo příjemným teple lidským protipólem sychravému pátečnímu odpoledni.


v PD 25.10.2013

Velikonoce s flašinetem

23. března 2013 v 21:31 | a l m a

V sobotu 23.3. se konal na Staroplzeneckém náměstí velikonoční jarmark.

Několik stejných stylových stánků, papírová, keramická i ručně malovaná vajíčka, nápoje pro zahřátí - čaj, grog, svařák. Také keramika, pletené čepice a háčkované čapky, punčochy, šperky, výrobky ze dřeva, krmítka a ptačí budky, proutí, pletené pomlázky a kroucená vrba. To vše bylo k mání, to vše se dalo zakoupit. Ochutnávka mazanců, jidášů a preclíků přišla k chuti hlavně dětem. A jako zlatý hřeb - pan flašinetář. S malovaným flašinetem na trojnožce, pytlíčkem na mince a plyšovou opičkou. Když se odpoledne rozezněla písnička a za ní druhá, která se drala ven z malované bedničky, den získal na barevnosti a starobylosti. Akce zaujala jistě všechny příchozí i kolemjdoucí, děti, dospělé i psy, které si majitelé oblékli do svátečních oblečků.

Řeka zpívá

16. ledna 2013 v 12:18 | a l m a


Řeka zpívá
Netypické počasí letošních Vánoc přineslo rozvodněné vody řek. A i když v některých obcích mají starosti z kolísání hladiny vody, jinde je pohled na zpívající vodopády doslova romantický. Jako například na jezu řeky Úslavy u Šťáhlav. Vánočně naladěná řeka zpívá a její koncert se rozléhá po okolí. Stojí za to vyjít si na procházku a vychutnat si uklidňující pohled na bílé rozpuštěné vlasy řeky.PD 17.1.2013

Tři poutníci s růží

7. listopadu 2012 v 8:30 | a l m a

V neděli 4.11.se v Masných krámech v Plzni přednášela poezie. V komorním prostředí výstavní síně zazněla slova básníků, členů Střediska západočeských spisovatelů. Tři muži v komponovaném pořadu Jiřího Hlobila, Milana Čechury a Václava Grubera vzdávali hold krásné ženě jménem Poezie (Andrea Černá). Poutníci přicházeli postupně a přinášeli své dary. Poezii duše a srdce. Snažili se uspět před vyvolenou svého srdce, i před posluchači. Potlesk na konci pořadu svědčil o tom, že se představení líbilo. Harmonie a povznášející nálada nás, diváky, pak provázela ještě dlouho i za práh bělostných prostorů výstavní síně.

Výlety s Dvojkou

21. října 2012 v 21:36 | a l m a


V sobotu 20.10.2012 měli návštěvníci zámku Kozel možnost účastnit se živého vysílání rozhlasové stanice ČR 2. Zelený stan se tříčlenným týmem hostil ten den "osobnosti místa" a v probíhajících reportážích se lidé mohli dozvědět nejenom informace o zámku z úst kastelána Kozlu Karla Bobka, ale také co nového bude natáčet Václav Chaloupek. Přítomna byla Bílá paní, Radouš a svatá Barbora, která neváhala usednout na unikátní bicykl s převodovkou v náboji zadního kola prezentovaný ing. Karlem Hladíkem v závěru pořadu. Všem nám, kteří jsme nahlédli pod pokličku vysílání, zpříjemnila tato akce víkendovou sobotu.


Plzeňský Deník 29.10.2012

Šípkový podzim

13. října 2012 v 14:10 | a l m a
Plzeňský deník 29.10.2012

Šípkový podzim
Začátek kalendářního podzimu je za námi a příroda hýří barvami. Šípkové keře rostoucí na mezích, podél cest a plotů zdobí krajinu a přitahují pohled svými rudými plody. Právě v říjnu je čas pro sběr plodů na lahodný šípkový čaj. Bude chutnat o to víc, když si plody růže šípkové nasbíráme a usušíme sami. Rostou všude za městem, stačí si udělat výlet třeba na kole a vychutnat si šípkový podzim.
 
 

Reklama